Vinnerne av klimakonkurransen the Fight er kåret

Tre bidrag i den nasjonale ungdomskonkurransen The Fight er kåret som vinnere og får studietur til California som premie. Vinnerne er Sunniva Bratt Slette fra Trondheim, Jonas Ersland fra Stavanger og gruppa Green Tuxedo også fra Stavanger.
Ungdom i alderen 16 til 19 år fra hele landet har deltatt i konkurransen om løsninger på klima- og energikrisen. Bak konkurransen står Klimaløftet, Energi Norge og Natur og Ungdom.
I konkurransen har deltagerne stått fritt til å velge presentasjonsformer, og bidragene som er sendt inn er både film/video, tekst, blogger, animasjoner, plakater og musikk. Underveis i konkurransen har deltagerne blogget om bidragene og skaffet seg tilhengere til ideene sine. Etter en grovsortering har juryen vurdert til sammen 25 bidrag. Juryens begrunnelse for tildelingen av vinnerne er:
For Sunniva Bratt Slette - fra Heimdal videregående skole i Trondheim
Dette er en grundig gjennomarbeidet og oversiktlig klimablogg. I tillegg til et overbevisende innhold har bloggen en god design, med en fin balanse av fotografier og tekst. Hun viser evne til å velge ut relevante temaer og til å skrive interessant og tankevekkende for en bred gruppe. Dette er en blogg med stort potensial - og vi i juryen håper Sunniva vil fortsette å blogge.
Jonas Ersland fra Forus videregående skole i Stavanger
Proffe, lekre plakater med slående og original grafisk utforming. Dramatiseringen av klimautfordringene krever ettertanke, og det er denne lille utfordringen som løfter dette bidraget høyt over gjennomsnittet.
Green Tuxedo - 5 elever fra Forus videregående skole i Stavanger. De fem er: Christian Elle, Vegard Dueland, Simen Midtbø, Jonas Romsbotn og Martin Tran
Et av konkurransens mest sjarmerende bidrag. Dette skilte seg ut, gjennom enkel animasjon, humor, lydeffekter og ikke minst lettfattelige budskap: Vi må handle nå.
Juryens leder er Christian Berg, konsernsjef i Hafslund. Øvrige jurymedlemmer er Lise Myhre, Helene Uri, Eirik Newth, Knut Schreiner, Rolf Imtiaz Rolfsen og Ingeborg Gjærum. Statkraft er sponsor av premien som er studietur til California, der vinnerne skal se på forskjellige miljøteknologiprosjekter.
Arkivert under:
Nøkkelord:
Kontaktperson
-
Error: No data in XML file.