The Fight - Reisebrev fra San Francisco
Torsdag 17. juni 2010
Vinnerne av ungdomskonkurransen The Fight var på studietur i San Francisco for å lære om miljøteknologi. Nå er de hjemme igjen.
The Fight var en nasjonal konkurranse for ungdom mellom 16 og 19 år. Hensikten var å finne kreative kommunikasjonsmåter/løsninger på klima- og energikrisen. Konkurransen ble arrangert av Energi Norge, Miljøverndepartementet og Natur og Ungdom.
Vinnerne vant en tur til California hvor de blant annet besøkte NASA, Stanford University, Silicon Valley, Alliance for Climate Education, San Francisco Departement of the Environment, Innovasjon Norge, Generalkonsulatet og miljøorganisasjonen Sierra Club.
Se filmen fra YouTube og les reisebrev fra turen her.
Arkivert under:
Nøkkelord:
Kontaktperson
Følg oss på Twitter
- 08.02.2012EnergiNorge: Fersk juridisk utredning om fellesføringsavtale mellom energibransjen og @TelenorN_presse -Håper det bidrar til enighet http://t.co/ggqQQ8IM
- 07.02.2012EnergiNorge: Inviterer til presentasjon av klimabarometeret til @TNSGallupNorway 15.feb. kl 12-14. Hvor står klimasaken i Norge dag? http://t.co/ZA5h9kBE
Topp 10 nøkkelord
- 126 artikler
- 103 artikler
- 64 artikler
- 59 artikler
- 58 artikler
- 57 artikler
- 51 artikler
- 51 artikler
- 44 artikler
- 43 artikler
Arkiv
- 5 artikler
- 35 artikler
- 25 artikler
- 18 artikler
- 15 artikler
- 36 artikler
- 19 artikler
- 12 artikler
- 28 artikler
- 30 artikler
- 1 artikler
- 32 artikler
- 34 artikler