Forskrift om AMS i løpet av 1. halvår 2011
NVE sier i et brev i dag at de vil gi bransjen rimelig tid til innføring av ny teknologi ved innføringen av AMS og antyder at fristen for utrulling kan bli 1. januar 2018.
NVE konkluderer i sitt brev til energibransjen med at det går mot forskriftsfesting av AMS i første halvår 2011.
NVE ser ikke for seg at det vil bli vesentlige og substansielle endringer i forskriftsbestemmelsene som var ute til høring i 2009. NVE oppsummer likevel i brevet hvilke områder det vil bli aktuelt å utrede ytterligere i de nærmeste månedene.
- Standardisering
- Tilleggsfunksjoner
- Tredpartsadgang, kommunikasjon
- Kundeinformasjon
- Segmentering av kundegrupper
- Organisering av måledatabaser
- Bryterfunksjonalitet
- Forhold til andre myndighetsorgan
Bransjen har tidligere bedt om en klargjøring av fremdriftsplan og tydeligjøring av rammebetingelsene for AMS. NVE gir flere svar på dette i brevet. Indirekte peker NVE på behov for å avgrense nettselskapenes risiko gjennom avklaring av rammebetingelsene. Energi Norge vil følge opp dette i prosessen videre, blant annet med fokus på de økonomiske rammene.
Energi Norge vil involvere medlemsbedriftene generelt samt arbeidsgruppen for AMS og aktuelle fagfora spesielt i denne prosessen..
Arkivert under:
Nøkkelord:
Vedlegg
-
Forskrift om AMS - Plan for det videre arbeidet
Kontaktperson
Topp 10 nøkkelord
- 133 artikler
- 121 artikler
- 73 artikler
- 69 artikler
- 66 artikler
- 65 artikler
- 61 artikler
- 54 artikler
- 52 artikler
- 49 artikler
Arkiv
- 11 artikler
- 17 artikler
- 27 artikler
- 21 artikler
- 34 artikler
- 25 artikler
- 18 artikler
- 15 artikler
- 36 artikler
- 19 artikler
- 12 artikler
- 28 artikler
- 1 artikler