Program

  • 9. nov 2021til 10. nov 2021

Program dag 1 (9. november)

08:30 - 09:30
Registering
09:30 - 10:30
Sesjon 1: Bærekraft i fokus
  • Velkommen
    • Knut Kroepelien

      Administrerende direktør, Energi Norge

  • Jordklodens bæreevne og grønn vekst
    • Ole Angellsen

      Direktør, Bodø Energi

  • Grønt Hjerte Utvikling AS
    • Anders Solem

      Markedssjef Energitjenester, NTE

  • Veien til dokumentert bærekraft gjennom PPA
    • Espen Fjeld

      CEO, Energi Salg Norge

10:30 - 10:50
Pause med besøk hos utstillere
10:50 - 11:40
Sesjon 1: Bærekraft i fokus - forsetter
  • Bærekraft og sponsorater
    • Stian Madsen

      Sponsorsjef, Fjordkraft

  • Kommunisere bærekraft
    • Camilla Elise Berg

      Daglig leder, Awake

    • Marte Alstad Hansen

      Kreativ Leder, Awake

  • Sofasamtale
11:40 - 12:00
Pause med besøk hos utstillere
12:00 - 13:05
Sesjon 2: Strukturendringer og nye aktører
  • Intro
    • Robert Leinders-Krog
  • Dette skjer i den norske strømbransjen
    • Christoffer Noreng

      Partner, Thema

    • Kristian Enger

      Konserndirektør, Itera

  • Strukturell vekst med lokal forankring
    • Anders Kvamme

      Administrerende direktør, Yve AS

  • Nye forretningsmodeller i eksisterende markeder
    • Anders Rodem

      CO-Founder Motkraft AS

    • Bjørn Spieler

      CO-Founder Motkraft AS

  • Sofasamtale
13:05 - 14:00
Lunsj
14:00 - 15:30
Sesjon 3: Et tryggere strømmarked
  • Intro
    • Robert Leinders-Krog
  • Trygg strømhandel
    • Ulf Møller

      Næringspolitisk rådgiver, Energi Norge

  • Sertifiseringsprosessen i praksis
    • Jørgen Bjørndalen

      DNV

  • Trygg strømhandel- Bakgrunn for deltakelse og erfaringer fra Ustekveikja Energi AS
    • Jan Olav Trillhus

      Daglig leder, Ustekveikja

  • Nye krav til fakturaopplysninger
    • Torfinn Jonassen

      RME

  • Markedsføring av opprinnelsesmerket strøm
    • Lars Ragnas Solberg

      Prosjektleder finans, Energi Norge 

15:30 - 15:30
Avslutning dag 1
18:00 - 19:00
Ung i strømbransjen
Øl og mingling for de under 35 år
19:00 - 19:30
Aperitiff i utstillerområde
19:30
Middag

Program dag 2 (10. november)

09:30
Sesjon 4: Omdømme i bransjen
  • Intro
    • Robert Leinders-Krog
  • Fra bunn til topp (Norsk kundebarometer)
    • Ranja Vassli

      Leder Innovasjon, konseptutvikling og makedsføring, NTE

    • Inge Bartnes

      Konserdirektør mennesker, kommunikasjon og bærekraft, NTE

  • Hva må til for å bygge en sterk merkevare
    • Trond Blindheim

      Dosent, Høyskolen Kristiania

  • Think small. Bak hver minste lille ting gjemmer det seg en fortelling
    • Nils Petter Nordskar
  • TBA
    • TBA

      TBA

11:00 - 11:30
Pause med besøk hos utstillere
11:30 - 12:25
Sesjon 5: Fleksibilitet og smarthusteknologi
  • Intro
    • Robert Leinders-Krog

      Årets konferansier. Internasjonal merkevarespesialist og daglig leder XY01

  • Bærekraftig gevinst fra fleksibilitetsmarkedet
    • Bernt Bremdal

      Senior Advisor Energy Solutions, Smart Innovation Norway

  • 'Utsira «Living Lab» ā€“ Et levende testsenter for nye bærekraftige energiløsninger '
    • Stein Inge Morisbak

      Direktør for utvikling og digitalisering, Haugaland Kraft

  • Fleksibilitet og strømleverandørens rolle i fleksibilitetsmarkedet
    • Rune Hogga

      CEO, Agder Energi Fleksibilitet

       

12:25 - 12:45
Pause med besøk hos utstillere
12:45 - 13:45
Sesjon 5: Fleksibilitet og smarthusteknologi - Forsettelse
  • EVs as demand response service ā€“ experiences from the Danish market
    • Charlotte Blou Sand

      Administrerende direktør, True Energy

  • iFleks prosjektet ā€“ hva forventes av forbrukerfleksibilitet i Norge, og hva koster den?
    • Turid Siebenbrunner

      Prosjektleder FoU, Statnett

  • DIGIN kobler nettselskapene, kundene og smarthusleverandører for felles innovasjon
    • Martin Hviid Nielsen

      Rådgiver, DIGIN

  • Fornybaren

    Podkastsending med fornybartenderne Bendik Solum Whist og Aslak Øverås.

    • Linda Ørstavik Öberg

      Energipolitisk rådgiver, Huseierne

    • Kjetil Kaldestad

      Administrerende direktør, ELKO

13:45 - 14:45
Lunsj og avslutning